Přečtěte si

Jak se ideálně chovat, abychom minimalizovali riziko infekce koronavirem.

11.3.2020

Koncem tohoto týdne budou s vysokou pravděpodobností stovky nakažených a pravděpodobně další stovky nepotvrzených nakažených, proto si dovoluji Vám nabídnout tipy z mé praxe, jak se chránit. 

 

Démon lepek?

1.3.2019

Zajímá nás nejen koření, ale vše kolem jídla. Nemáte potíž s lepkem, ale máte problém s potravinami obsahujícími lepek? Tohle Vás bude zajímat.

 

Jak si nezničit zdraví lososem

26.2.2019

Jíte často lososa? Pokud ano, tak si dost pravděpodobně ničíte zdraví. Čím je to způsobeno a jak si lososem zdraví neničit, se dozvíte v našem článku.

 

Zjistím si, zda mě to opravdu vyléčí! Jak na to?

25.1.2019
Pídili jste se někdy po tom, jak to vlastně je s prokázanými zdravotními účinky různých rostlin, koření,  přírodních látek či přípravků? Pokud ano, tak je to jen správně. Ale máme pro Vás špatnou zprávu - ono je to hrozně složité. Jak na to? Návod Vám nedáme, ale aspoň se Vám pokusíme osvětlit "jak to je", když budete dohledávat účinky třeba nějaké bylinky X.
 

Kurkuma a léčba kurkumou - v čem je problém?

26.9.2018

Snažíte se léčit kurkumou? Takových lidí je velké množství, neboť s kurkuminem bylo provedeno opravdu velké množství experimentů, které naznačují (ne potvrzují) léčivé účinky velkého množství neduhů. Ale s kurkuminem to vůbec není tak jednoduché. 

 

Vanilková krize - jak se to stalo.

16.9.2018

Stále více se nás ptáte, proč je již několik let vanilka tak drahá a nedostupná. Zde je úplné vysvětlení tohoto zajímavého problému. 

 

Telefonát z Polska

4.1.2018

Zajímavá zkušenost s Poláky a kořením v ČR :)

 

 

 

Výzkum účinných látek v cejlonské skořici

7.12.2017

Naše rešerše výzkumů látek ze skořice.

 

Jak správně používat šafrán

22.6.2017

Přidáváte do pokrmů šafránové čnělky přímo? Chyba. Naučte se šafrán používat tak, jak ho používají sami Íránci. 

 

Vše o skořici

5.3.2017

Toto jedinečné koření je známo již od dob Starověkého Egypta a později Starověkého Řecka. V dochovaných antických spisech se můžeme dočíst, že skořice byla tak ceněna, že byla obětována i jako dar králům a bohům v Apollónově chrámu v Mílétu.

 

Jak odhalit nekvalitní cejlonskou skořici aneb Cesta do vřetene skořice

13.7.2015

Na českém trhu se objevuje nekvalitní cejlonská skořice, kterou obchodníci nabízejí jako “tu správnou cejlonskou skořici”. Proto jsme se rozhodli vysvětlit kvalitu cejlonské skořice.

 

Vše o vanilce

8.6.2015

Vanilka má nejen bohatou a zajímavou historii, ale i výrobu samotného konečného koření. Jedná se o orchidej Vanilla planifolia (lat. planifolia = plocholistá), jejíž složitě zpracovávané lusky jsou hned po šafránu druhým nejdražším kořením na světě.